Adresa: Arad, str. Steagului, nr. 1,
CP: 310262, Arad, Romania
Tel: 0040 257 250 862
Fax: 0040 257 212 116
Program: L-V 09:00-17:00
Email: office@gci.ro
Website: www.gci.ro

Consilier Juridic

Denumire job: Consilier Juridic Domeniul: Juridic
Nivel cariera: Senior Locatia: Arad
Data publicare: 05.05.2015 Data limita: 10.08.2015

Profil:
  • Studii universitare juridice;
  • Studii liceale cu profil real(matematica/fizica/informatica/stiinte) sau economic;
  • Cunoasterea avansata a legislatiei comerciale;
  • Experienta in drept comercial, in gestionarea litigiilor si reprezentarea in instanta(avantaj);
  • Experienta in activitatea juridica specifica SA/SRL-urilor;
  • Cunostinte solide de operare calculator - MS Office, Internet;
  • Bune capacitati de negociere si comunicare;
  • Foarte buna capacitate de analiza, sinteza, interpretare;
  • Receptivitate, capacitate de asimilare rapida, intuitie, spirit de echipa;
  • Perseverent, ordonat, organizat, corect, tenace si motivat de rezultat;
  • Atitudine principiala in relatiile cu oamenii, integritate;
  • Disponibilitate la program flexibil.
Responsabilităţi:
  • Gestioneaza activitatea juridica din cadrul diviziei, asigurand cu prioritate expertiza in domeniul dreptului comercial;
  • Intocmeste, analizeaza si face propuneri pentru diferite tipuri de contracte, gestioneaza aprobarea, semnarea si inregistrarea lor;
  • Participa la negocieri si recomanda solutiile juridice necesare;
  • Asigura solutii de gestionare a riscurilor contractuale pentru fiecare proiect;
  • Urmareste respectarea legislatiei in toate documentele intocmite;
  • Intocmeste rapoarte saptamanale/lunare de activitate;
  • Colaboreaza cu toate celelalte departamente din divizie si holding.
Oferta:
Mediu organizational favorabil dezvoltarii profesionale si personale, cu posibilitati reale de avansare in cariera;
Se acorda un pachet salarial motivant, in acord cu performanta profesionala, cu evolutia si competenta acumulata.